Програма PDF Print

Чотири основні засади:

Європа є: християнська, консервативна, європейська, вільна.

Ми – християни!

Християнське мислення та дії є єдиною альтернативою до людиноненависницьких ідеологій марксизму, споживацького матеріалізму, ісламського фундаменталізму та інших сектантських віровчень. Вони полягають у визнанні того, що існує абсолютний чинний всесвітній порядок, який сягає поза часи і форми і який закріплений в трансцендентному. Хто йому протистоїть, шкодить не тільки громаді, а й сам стає м’ячиком у грі неконтрольованих та непідконтрольних сил. Через це ми прагнемо організовувати політичний процес у відповідності до цих цінностей. Майже два тисячоліття християнство визначало Європу. Тому якщо Європа не буде християнською, вона не буде Європою.

Ми - консервативні!

Хто поклоняється новому, тільки тому, що це – нове, і не питає чи це – справжнє і хороше, той є прогресивним. Хто силою хоче змінити старе, не турбуючись про те, що все при цьому буде знищене, той – революційний. Ми відхиляємо і те, і інше. Значно більше ми хочемо зберігати збережене та вічне та давати необхідному новому можливість поступово розвиватись. Таким чином, ми хочемо з усіх часів збирати те, що є поза часом, та ґрунтуючись на цьому оновлювати сучасне. Тому що тільки це означає справжній прогрес у всіх галузях життя – і передусім – в політиці.

Ми - європейські!

Європа для нас є не тільки географічним поняттям, яке охоплює територію між Атлантикою та Уралом. На основі своєї столітньої спільної долі народи нашого континенту утворюють духовну єдність, якій повинна відповідати і політична, щоб Європа могла існувати в мирі та свободі, як повноправний партнер велико владних сил. Душею цього континенту є християнство. Хто в своїй політичній діяльності забуває про це, перетворює Європу на бездушне тіло, крихке утворення, яке чутливе до всіх впливів та течій часу. Ми прагнемо до Європи регіонів як фундаменту федеративного європейського об’єднання держав.

Ми - вільні!

В центрі будь-якої політики стоїть окрема особа. Метою політики повинне бути забезпечення та сприяння можливості розвитку окремого у свободі та власній відповідальності. Держава та суспільство повинні надати громадянину повноправність та здатність чинити вибір. З цим нерозривно пов’язана реалізація прав людини та громадянина і права народів на самовизначення, для чого необхідними є правовий порядок та принципи ринкової економіки. Для захисту свободи потрібно створити сильну, неподільну Європу. Панєвропейський рух виступає проти будь-якого колективізму та тоталітаризму, який намагається уніфікувати особисту здатність приймати рішення та креативність та замінити їх бюрократичним плануванням і користуванням.

 
Початок
Мета та цілі
Програма
Меморандум
Резолюція про Україну
Візовий режим
Історія
Анонси та події
Статті