Анонси та події PDF Print

З 2 по 7 квітня 2009 року Україну відвідав Райнгард Кльочек, генеральний секретар організації «Панєвропейський Рух Австрії»

З 2 по 7 квітня 2009 року Україну відвідав Райнгард Кльочек, генеральний секретар організації «Панєвропейський Рух Австрії». Райнгард Кльочек відвідав Львів, Івано-Франківськ та Київ. До програми візиту входили зустрічі зі студентами з метою презентації діяльності Панєвропейської унії та проведення обговорень і дискусій.

3 квітня 2009 року відбулась зустріч зі студентами факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. 6 квітня 2009 року – зустріч зі студентами Київського гуманітарного інституту. 7 квітня 2009 року Райнгард Кльочек провів презентації Панєвропейської організації для студентів інституту Міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету та Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Також Райнгард Кльочек зустрівся з представниками ініціативної групи заснування Панєвропейської організації в Україні.

Image
Зустріч зі студентами Києво-Могилянської Академії


Молодь визначає майбутнє Європи

З 5 по 8 лютого у Відні відбувся цьогорічний конгрес Панєвропейської молоді. Основною темою стали вибори до Європейського парламенту (7 червня 2009 року). Обговорювались питання європейської політики та європейського єднання.

Серед найважливіших питань, які обговорювались, були: цілеспрямованість ЄС, посилення співпраці в галузі освіти та досліджень, проблема недостатнього висвітлення теми Європи, більша видимість ЄС, сім’я, як основа принципу субсидіарності, необхідність більших зусиль країн, які прагнуть членства В ЄС, поведінка ЄС стосовно Південної Європи, Європа та енергополітика.

Серед важливих питань, винесених на обговорення, було також питання України.


Україна прагне в ЄС

Юрій Миндюк, міжнародний секретар Молодіжного Союзу «Наша Україна», стосовно відносин між Україною та ЄС наголосив, що між Україною та ЄС немає прямої програми співпраці на зразок програм між Македонією та ЄС або Білорусією та ЄС. Україна має надію, що дієві особи в ЄС більш уважно сприйматимуть східне партнерство. «Першими визнали, що наша країна є європейською, Нідерланди та Бельгія».

Поряд з питанням енергетичної політики Україна зацікавлена в темі вільної торгівлі та прикордонної співпраці, особливо що стосується теми візового режиму. Юрій Миндюк розповів, що подекуди, щоб отримати візу до Австрії доводиться чекати 2 тижні, а на візу до Італії – місяць. Далі він висловив стурбованість стосовно Росії та пояснив це тим, що Росія прагне анектувати Україну, як перед цим Грузію.

Image
Доповідь Юрія Миндюка

PaneuropaBeweg
Учасники конгресу разом з почесним головою Панєвропейського руху, доктором Отто фон Габсбургом

 
Початок
Мета та цілі
Програма
Меморандум
Резолюція про Україну
Візовий режим
Історія
Анонси та події
Статті