Статті
Дискримінація християн PDF Print

Круглий стіл ОБСЄ у Відні на тему дискримінації християн: «Відсутність толерантності в країнах ОБСЄ набирає обертів – виникає необхідність діяти». Упереджене ставлення та дискримінація християн набирає обертів також і в країнах з давніми традиціями демократії.

 
Пресвята Трійця як ідеал єдності PDF Print

Глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар про віру, свободу й Боже провидіння.

 
Світоглядний розкол - в Європарламенті створено нову консервативну фракцію PDF Print

Консерватор від консерватора різниться. Схоже, такого принципу дотримується група правих — із Великої Британії, Польщі та Чехії, яка створила днями в Європейському парламенті нового скликання нову консервативну фракцію. Нове політичне угруповання залишило материнську фракцію «Європейська народна партія, Християнські демократи та Європейські демократи». Нагадаємо, що на виборах 4-7 липня до Європарламенту консерватори або іншими словами правоцентристські сили отримали найбільшу кількість мандатів — 267. Соціалісти з 161 мандатом знаходяться на другому місці, ліберальні демократи з 81 мандатом — на третьому. Усього в новому законодавчому органі євроспівтовариства засідатиме 736 депутатів.

 
Небезпека історизації PDF Print

«Панєвропейський пікнік» безсумнівно був історичною подією. Проте одочасно це був перехід від тоталітаризму до свободи. Не можна забувати про змістовий вимір пікніка.

Райнгард Кльочек

 
Пікнік, що змінив світ PDF Print

Панєвропейський пікнік 19 серпня 1989 року писав історію. Він став початком кінця панування совєтів. З погляду Панєвропейської унії діяльність угорських опозиціонерів стала логічним наслідком їх політики.

Вальбурга Дуглас

 
Падіння Берлінської стіни призвело до возз’єднання Європи, - Ґюнтер Нооке PDF Print

У Центрі міської історії Центрально-Східної Європи у Львові відкрилася виставка «Від мирної революції до німецької єдності», яка приурочена до 20-ї річниці падіння Берлінського муру. На відкриття виставки у Львів приїхав уповноважений з прав людини Федерального уряду Німеччини Ґюнтер Нооке, який люб’язно погодився дати відповіді на кілька запитань ZAXID.NET.

 
Відкритий лист Мирослава Мариновича PDF Print

Дорогі друзі!

Я зважився на один важливий протест і звернувся з ним до "Газети виборчої". Вони відразу погодилися допомогти, але сьогодні виявилося, що вони без узгодження зі мною серйозно скоротили мій текст, що перетворило його зі "звернення" та "відкритого листа" у капризну "замітку". Тепер я не маю іншого виходу, як розіслати всім первинний варіант звернення і просити тих із вас, хто причетний до української преси (друкованої чи інтернетової), сприяти опублікування його саме в такому вигляді. Очевидно, що вкінці треба вказати: "У скороченому вигляді це звернення було опубліковано 5 грудня у "Газеті Виборчій".

Хай щастить!

 
Боротьба за волю України PDF Print

Витоки української держави сягають часів Київської Русі IX століття. Підчас радянського панування особливо сильним був тиск русифікації. Майбутнє країни залежить від її молоді.

Ігор Жалоба

 
Початок
Мета та цілі
Програма
Меморандум
Резолюція про Україну
Візовий режим
Історія
Анонси та події
Статті